post

Triler pobeda za kraj sezone!

Kadeti Kruševca ostvarili su i drugu pobedu u ovoj polusezoni nakon uzbudljivog meča protiv ekipe GRK Vršac!

Na, uprkos pljuskovima, odlično pripremljenom terenu u Mudrakovcu dobro su započeli utakmicu. Inicijativa je rezultirala esejima Luke Đorđevića, Alekse Jovanovića, Nemanje Lazića i Lazara Anđelkovića. Aleksa Jovanović je tri puta uspešno pretvorio i na poluvreme se otišlo sa prednošću Kruševca od 26:0.

U drugom poluvremenu, kao i na utakmici sa Crvenom zvezdom deset dana ranije, došlo je do “eksplozije mozga” kod većine igrača. Taktička nedisciplina, serije grešaka i kazni i Vrščani su polako ali sigurno počeli da smanjuju prednost. Pet minuta pre kraja došli su na samo dva poena razlike. U poslednjem minutu imali su opasan napad po krilu ali je Izabela Mladenović još jednom spasila svoje drugove sjajnim obaranjem.

Na kraju pobeda rezultatom 26:24 i četvrto mesto u A grupi Kupa Srbije za kadete. Zadovoljavajući rezultat imajući u vidu da je jesenas ova ekipa bila druga u B grupi, šesta u ukupnom plasmanu. Još više raduje što je na poslednjoj utakmici Kruševac nastupio sa 16 igrača.